044 495-95-55

Як обрати тренера з фітнесу

Найефективніший спосіб оцінити тренера - сходити до нього на пробне заняття

Короткий посібник при виборі персонального тренера:

 • наявність дипломів і сертифікатів у тренера;
 • чи є між вами емоційний контакт;
 • чи є зворотний зв’язок від тренера;
 • довіряйте вашій інтуїції при виборі;
 • що кажуть про тренера інші клієнти;
 • як проходять тренування тет-а-тет;
 • для тренера це повинно бути по-справжньому улюблена справа.

Як вибрати тренера з фітнесу: рекомендації клубу «5 елемент»

Задля досягнення високих результатів у фітнесі важливо постійний контроль і підтримка досвідченого наставника, що добре розбирається не тільки в спеціалізації спортивного напрямку, а й психології відносин. До тренера йдуть за підтримкою, стимулом, але частіше для того, щоб швидше і правильно досягти цілей: відбудувати рельєфне тіло, схуднути, навчитися грати в теніс або сквош, практикувати йогу або зайнятися реабілітацією.

Кваліфікація фахівця не дозволяє сумніватися в правильності поставленої мети: я буду таким же сильним, стрункими, активним і дисциплінованим, як мій учитель. Але чи достатньо тільки стажу і професійних навичок наставника? Як вибрати фітнес-тренера, який став би і вчителем, і другом? Чи потрібен індивідуальний тренер для фітнесу або більш продуктивно займатися в групах?

Для чого потрібен фітнес-тренер?

Стереотипи про те, що персональний тренер з фітнесу потрібен тільки накачаним, спортивним дівчатам і хлопцям - давно канули в Лету. Сфера діяльності фітнес-інструктора істотно розширилася, і найняти особистого наставника може навіть новачок: людина, яка фізкультурою практично ніколи не займалася.

Особистий тренер з фітнесу підбере індивідуальну програму, націлену на конкретний результат: схуднути до літа, підкачати живіт, зміцнити м’язи спини, зробити стрункими ноги, зміцнити торс та ін.

Переваги тренувань з особистим інструктором:

 • індивідуальний підхід, зручний графік занять. Грамотний інструктор складе програму тренувань і харчування з урахуванням індивідуальних особливостей підопічного: статі, віку, ваги, стану здоров’я. Хороший тренер з фітнесу обов’язково поцікавиться, які захворювання, травми ви перенесли, а також чи є скарги на здоров’я сьогодні;
 • максимальна ефективність. Якщо з якихось причин тренувальний процес не буде показувати позитивних результатів, інструктор проаналізує причини і обов’язково внесе необхідні корективи в тренувальну програму;
 • безпека. Найчастіше новачки отримують травми при групових заняттях, коли немає бажаного рівня самоорганізації і належного контролю з боку інструктора. Робота з персональним тренером з фітнесу - це мінімальна можливість травматизму;
 • досягнення мети протягом короткого часу. Хороший тренер з фітнесу мотивує на реалізацію поставлених завдань, підтримує на шляху до мети.

Чим керуються при виборі особистого тренера

Як вибрати персонального тренера правильно? На що звернути увагу: на вік, стать, професійні або особистісні якості? Адже інколи помилково кажуть, що в інструктори йдуть ті, хто не став чемпіоном. Чи здатна така людина стати хорошим тренером з фітнесу?

Відразу розвіємо стереотипи: щоб отримати кваліфікацію персонального тренера з фітнесу, необхідно дуже довго працювати над собою, постійно вдосконалюючи спортивні навички. Наставник - це методист, що вміє доступно пояснити технологію тренувального процесу своєму підопічному. Тому індивідуальними інструкторами стають не всі, а лише обрані.

Знайти персонального тренера - значить, подбати не тільки про графік і структуру тренувального процесу. Досвідчений інструктор навчить правильній техніці виконання складних вправ, а також буде стежити за раціоном вашого харчування, мотивуючи домогтися якнайшвидшого результату. Він буде спостерігати за змінами вашого тіла, а при необхідності - ненав’язливо виконає роль психотерапевта.

При виборі персонального тренера слід керуватися наступними правилами:

 • дізнайтеся про наявність диплома та сертифіката: документація, що підтверджує кваліфікацію тренера, дає йому право займатися викладацькою діяльністю - ви будете точно знати, що вас тренує професіонал, а не любитель. У клубі «5 елемент» працюють тільки кращі фахівці у своїй галузі з вищою спортивною освітою. І перевірка легітимності документів при влаштуванні на роботу - обов’язкова вимога;
 • зрозуміти, чи є між вами і вашим потенційним наставником емоційний контакт, можна тільки після декількох занять: знайти тренера з фітнесу - не проблема, але тренування повинні приносити вам радість, задоволення; якщо контакту немає - робота в парі перетвориться в рутину і позитивного результату не дасть. У процесі спілкування повинна з’явитися довірливість: ви повинні вільно задавати ваші запитання, не соромлячись і не комплексуючи. У кожного нашого клієнта є декілька безкоштовних пробних тренувань. Про те, що емоційний контакт між вами і наставником налагоджений, сигналізує з’явилася мотивація - ви з задоволенням ходите в тренажерний зал;
 • зворотний зв’язок - запорука того, що інструктор дійсно зацікавлений в досягненні вами певних результатів і щиро налаштований на реалізацію вашої міні-програми з побудови себе. При першій же зустрічі розкажіть тренеру, чого ви чекаєте від занять, яка ваша мотивація. Розкажіть про причини, які привели вас до зали, не приховуючи проблем (якщо такі є). Проаналізуйте реакцію наставника: уважно він вас вислухав, на чому акцентував;
 • правило інтуїції ніхто не відміняв: яким повинен бути фітнес-тренер саме у вашому випадку - підкаже природне чуття. Якщо після першого тренування виникли якісь сумніви щодо компетентності, уважності інструктора - краще звернутися до іншого фахівця. Довіряйте самому собі, адже іноді наставник, що ідеально підходить по кваліфікації і темпераменту одній людині, не підходить іншій. Це нормально. Скажімо, якщо вам необхідний персональний тренер з фітнесу з навичками реабілітолога - шукайте саме такого;
 • відгуки: дізнайтеся про людину, яку вибираєте в особисті тренери з фітнесу, якщо не все, то багато що - це допоможе вам скласти пазл особистості інструктора. Що кажуть про нього інші клієнти, як проходять тренування тет-а-тет, яка особиста мотивація у наставника: він працює тільки заради грошей чи займається по-справжньому улюбленою справою за відповідну винагороду?

Основні якості гарного тренера

Як знайти справжнього тренера з фітнесу? Це повинен бути досвідчений, висококваліфікований фахівець, тривалий час практикуючий саме в ролі персонального інструктора.

Специфіка індивідуальної роботи відрізняється від групової: не кожен наставник може успішно тренувати групи, так само, як не всі групові тренери здатні працювати один-на-один з учнем.

Серед характеристик тренера окремо слід виділити його підхід до роботи: впроваджувані методики, принципи навчання, вміння пояснити специфіку виконуваної вправи і зацікавити ним підопічного.

Перед тим, як вибрати фітнес-тренера, дізнайтеся, чи розвивається він в професії далі або зупинився на досягнутих результатах. Для хорошого методиста важливо постійне підвищення кваліфікації та обмін досвідом з колегами: успішними фітнес-тренерами, створюють авторські програми по фізичному розвитку.

Професійний інструктор у нашому клубі відвідує різні семінари, тренінги, читає необхідну літературу, розвивається в суміжних спеціальностях: культурі, мистецтві, медицині, історії спорту, психології, педагогіці, коучингу.

Одним із пріоритетних принципів роботи правильного фітнес-тренера є безпека людини, з яким він працює. Індивідуальні тренування побудовані на платформі взаємодовіри. Інструктор ділиться з вами своїм особистим досвідом і професійними навичками, і його завдання - зробити все можливе, щоб тренувальний процес приніс користь. Ви цілком довіряєте йому своє здоров’я, оскільки не сумніваєтеся в правильності обраної тренером програмі.

Як проходить індивідуальне тренування

Заняття з персональним інструктором будуються за спеціально розробленою програмою, в якій відведено місце розминці, основній частині і розтяжці. Інструктор індивідуально підбирає вправи і визначає їх інтенсивність, щоб досягти саме тих результатів, за якими підопічний прийшов у фітнес-зал.

Перед тим, як вибрати конкретного тренера з фітнесу, дізнайтеся про деталі персональних занять. Тренування проходять у спеціально обладнаній локації, оснащеній необхідними тренажерами.

Графік тренувань вибираєте ви, орієнтуючись на запропонований тренером час. Як правило, для людей, зайнятих основною роботою, відводяться вечірні або ранкові години. Динаміку занять визначає інструктор.

У процесі тренування, наставник знаходиться поруч з учнем і допомагає йому в освоєнні нових, складних вправ, контролюючи інтенсивність навантаження і результат. Практикується метод дзеркала: коли людина, що займається фітнесом, відображає все, що робить її інструктор.

Перевага занять з персональним тренером полягає в тому, що графік і час занять можна коригувати, не перериваючи послідовності виконання програми.

Рекомендації по відновленню після тренування

Успіх в заняттях фітнесом багато в чому залежить від того, наскільки ви вмієте правильно і своєчасно розслаблятися після фізичного навантаження. Хороший тренер з фітнесу обов’язково розповість, які вправи слід виконувати для відновлення сил після тренувального інтенсиву. Йдеться про вправи на розслаблення м’язів, на подих, стабілізацію серцевого ритму та ін.

Не знаєте, як вибрати фітнес-тренера? Зверніться в елітний київський клуб здорових задоволень «5 елемент». У нас працюють найкращі інструктори з фітнесу, серед яких ви обов’язково знайдете наставника для себе!

Купити клубну карту

Клуб «5 eлемент» радить

Часті питання про Як обрати тренера з фітнесу

5️⃣ Як обрати тренера з фітнесу — чому в клубі«5 Елемент»

Як обрати тренера з фітнесу в клубі «5 Елемент» - це відпочинок і турбота про своє тіло. У нас ви зможете відпочити і приділити час собі.

⭐️ Як обрати тренера з фітнесу — замовити абонемент

Як обрати тренера з фітнесу — замовити абонемент на відвідування фітнес клубу «5 Елемент» Ви можете на сайті в розділі меню "Клубні картки".

🎫 Як обрати тренера з фітнесу — сервіс на вищому рівні гарантований!

Як обрати тренера з фітнесу — відвідайте і переконайтеся в кращому сервісі в місті.

📌 Як обрати тренера з фітнесу — новини клубу «5 Елемент»

Ознайомитися з усіма новинами клубу Ви можете на сайті в розділі "Новини".
4.25 (3)
Виктор Дрозд
В 35 лет я тоже занялся спортом и начал вести здоровый образ жизни. Повзрослел, так сказать. Но в спорте я ничего не умел. Поэтому мне был нужен человек, который поможет во всем разобраться, все покажет как правильно делать. Я посмотрел несколько человек, сходил к ним на тренировки и подобрал под себя. Мои требования - данный тренер должен сам все пройти и понимать что к чему, а уже потом он сможет научить других. Еще один важный момент, он должен уметь передать свои навыки людям, должен быть разговорчив и приятен.

Залишити коментар


RU UA EN
Відгуки