044 495-95-55

Кінезіотейпування

Лікування забитих місць, розтягнень, інших травм м’язів і сухожиль вимагає спокою, але як же бути у випадках, коли виконати цю вимогу не вдається? На допомогу приходить тейпування, яке з успіхом використовується в елітному фітнес-клубі «5 елемент» і приносить нашим гостям максимально позитивний ефект з 2010 року!

Що таке кінезіотейпування

В основі кінезіологічного тейпування або кінезіотейпування закладений принцип перерозподілу навантаження або розвантаження постраждалих через травму м’язів, м’язових груп і сухожиль. Методику розробив японський фахівець в області рефлексотерапії, мануальний терапевт доктор Кензо Касі. Працюючи зі спортсменами, доктор Касі зіткнувся з такою проблемою: через постійну необхідність тренуватися, дрібне пошкодження м’яза згодом перетворювалося в серйозний недуг, і рішенням даної головоломки став кінезіотейпінг, представлений громадськості в 1973 році. Завдяки йому були створені умови для постійної підтримки м’язів, м’язових груп і сухожиль, метод також дозволив зменшити навантаження на пошкоджені ділянки тіла, у результаті чого зменшилися і навіть повністю зникли больові відчуття, припинився запальний процес, при цьому тіло зберігало повну свободу рухів.

Методика доктора Касі дозволила спортсменам продовжувати свої заняття без перерви на посттравматичну реабілітацію. І навіть відновлювати пошкоджені частини м’язів, не припиняючи тренування і не знижуючи навантаження.

В елітному фітнес-клубі «5 елемент» гостям запропонують кинезіологічне тейпування, щоб відновити фізичну активність, обмежену або втрачену через травму.

Як влаштований кінезіотейпінг

Назву свого винаходу доктор Касі склав з двох слів: грецького «кінезис», тобто «рух», і англійського «тейп» - «стрічка». Сьогодні у всьому світі для позначення методу використовують слово «кінезіотейпування».

Для отримання лікувального ефекту використовується еластична стрічка на бавовняній основі, матеріал цей винахідником обраний не випадково, адже бавовна має низку важливих якостей:

 • не викликає алергії;
 • пропускає повітря;
 • пропускає вологу.

При виготовленні стрічки не використовуються волокна з хімічними домішками, які можуть викликати роздратування на шкірі, завдяки чому тейп можна носити 5 діб і більше, не знімаючи (термін носіння визначає фахівець нашого елітного клубу «5 елемент» у залежності від картини здоров’я).

Фіксація на шкірі здійснюється за допомогою спеціального клею на основі полімеру (акрилу). Речовина, як і бавовняна основа, еластична, пропускає повітря, вологу. Клей нанесено на внутрішню поверхню стрічки, забезпечує щільне прилягання тканини по всій поверхні і створюючи щільну фіксацію тейпа, який розтягується і стискається разом зі шкірою, при цьому виникає ефект натягнення, потрібне, щоб кінезіотейпування було ефективним. До речі, матеріал стійкий до дії води, тому зі стрічкою можна плавати в басейні і проходити водні процедури.

Як це працює

Тейп - еластичний, здатний сильно розтягуватися (до 90% від своєї початкової довжини). При цьому ступінь натягу аналогічна натягу людської шкіри, тому при носінні стрічки вона майже не відчувається. Залежно від ступеня пошкодження м’яза, яку в фітнес-клубі «5 елемент» визначить досвідчений фахівець з кінезіотейпінгу, стрічка наклеюється на шкіру - виникає напруга, що діє на м’яз подібно до того, як зазвичай робить людина, коли рукою інстинктивно стискає розтягнуті внутрішні тканини. Силу напруги можна регулювати, ставити їй потрібний напрямок, для чого тейп розрізають на частини, роблять у ньому отвори, накладають хрест-навхрест.

Найбільш ефективним тейпування є перші 5 діб. Стрічка розслабляє травмовані м’язи, завдяки чому створюється знеболюючий і відновлювальний ефект. Тейп фіксує тканини в їх природному положенні, усуваючи розтягнення, зміщення, а також утримуючи хрящові тканини суглобів на своїх місцях.

За допомогою методу доктора Касі можна:

 • припинити запальний процес;
 • розслабити м’язову групу;
 • м’яко стабілізувати суглоб;
 • зняти набряк, гематому.

Стрічка допомагає позбутися болю і відновити рух.

Використання тейпа допомагає відновити і стабілізувати рух лімфи в системі судин, покращує обмін речовин. Тканина змушує шкіру при русі підніматися і рух лімфи прискорюється. Усе це допомагає якнайшвидшому одужанню пошкодженої частини тіла.

Кому і коли необхідно кінезіотейпування

Лікування за допомогою тейпа допомагає не тільки спортсменам і людям, які ведуть активний спосіб життя. Інноваційну методику вже використовують водії, змушені тривалий час перебувати за кермом в одному положенні. Наклеївши стрічку на м’язи спини, вони створюють підтримуючий ефект, який позбавляє від неминучого болю. Кінезіотейпінг популярний і серед пасажирів літаків, що здійснюють багатогодинні перельоти.

Але головною областю використання винаходу доктора Касі залишається спорт. Починаючи з 2008 року (з Олімпіади в Пекіні) усе більше число спортсменів використовують тейп, щоб захистити своє тіло від випадкових травм або ж пом’якшують ефект від уже отриманих ушкоджень.

Кінезіотейпінг затребований і серед тих, хто займається фітнесом, різними видами оздоровчих гімнастик, силовими вправами - ніхто не застрахований від розтягувань, ударів і перенапруги м’язових тканин.

Для тих, хто веде активний спосіб життя, наявність у фітнес-центрі послуги з кінезіотейпінгу завжди актуально. Цей метод також буде вельми корисний при лікуванні не тільки спортивних травм, але і при:

 • Плечелопаточному періартриті;
 • Епіконділітах;
 • Остеохондрозі хребта;
 • П’ятковій шпорі.

Підтримка суглобів допомагає при вивихах, знімає набряклість, болі, у тому числі й у головні.

Метод доктора Касі надасть допомогу в післяопераційній реабілітації, приміром, при загоєнні келоїдних рубців. Кінезіологічне тейпування прискорить процес одужання, скоротить час на відновлення рухових функцій організму.

Крім фізичної допомоги тейпування Київ допоможе і морально. Колір стрічки надасть додатковий вплив. Блакитний охолодить, бежевий - заспокоїть шкіру.

Гостям елітного фітнес-клубу «5 елемент» пропонується кінезіотейпування Київ з максимальним ефектом медичними фахівцями з багаторічним досвідом роботи.

Правильне тейпування - запорука успіху в лікуванні

Якщо ви думаєте, що достатньо придбати тейп і наклеїти його на хворе місце, то помиляєтеся, адже з таким же успіхом можна обернути хворе місце ізоляційною стрічкою.

Ефект від терапії буде досягнутий тільки в тому разі, коли стрічка буде наклеєна на м’язи, які потребують підтримки, правильно. Зверніть увагу на спортсменів, які використовують кінезіотейпінг - стрічки нанесені на шкіру у вигляді складних малюнків, схрещуються між собою, іноді в них є отвори. Цей метод називається мультітейпінг, і він застосовується, коли необхідно відразу впливати на кілька м’язових груп.

Щоб стрічка брала на себе навантаження, вона повинна бути зафіксована відповідним чином, для чого необхідно знати не тільки розташування м’язів, а й принципи їх роботи. До того ж, тейп не повинен бути занадто натягнутий, інакше виникне надлишковий тиск - і тоді замість лікування буде завдано ще більшої шкоди, а слабкий натяг не дасть ефекту, оскільки стрічка буде повторювати дії слідом за шкірою.

Наклейка повинна бути нанесена на правильне місце, не зачіпаючи інші ділянки тіла, що не потребують допомоги, і створюючи напруження потрібної сили.

Тому для досягнення максимального відновлювального і оздоровчого ефекту рекомендується звертатися до фахівців - вони допоможуть правильно зафіксувати тейп на тілі. В елітному фітнес-клубі «5 елемент» кваліфіковані фахівці не тільки грамотно виконають тейпування, а й дадуть консультацію з усіх питань, пов’язаних з використанням стрічки.

Тут же ви можете придбати тейп. Ми чекаємо вас!

Отримати консультацію
Докладніше про заняття

Часті питання про Кінезіотейпування

5️⃣ Кінезіотейпування — чому в клубі«5 Елемент»

Кінезіотейпування в клубі «5 Елемент» - це відпочинок і турбота про своє тіло. У нас ви зможете відпочити і приділити час собі.

⭐️ Кінезіотейпування — замовити абонемент

Кінезіотейпування — замовити абонемент на відвідування фітнес клубу «5 Елемент» Ви можете на сайті в розділі меню "Клубні картки".

🎫 Кінезіотейпування — сервіс на вищому рівні гарантований!

Кінезіотейпування — відвідайте і переконайтеся в кращому сервісі в місті.

📌 Кінезіотейпування — новини клубу «5 Елемент»

Ознайомитися з усіма новинами клубу Ви можете на сайті в розділі "Новини".
4.31 (5)
Прокоментуйте першим

Залишити коментар


RU UA EN
Відгуки