044 495-95-55
 • ua

 • Міофасціальний реліз

  МФР-тренування

  Фітнес-індустрія постійно розвивається, пропонуючи нові види фізичної активності. Одним з них є МФР-тренування, яке сьогодні представлене і в розкладі групових програм фітнес-центру «5 елемент». МФР розшифровується, як міофасціальний реліз, і є самомасажем, спрямованим на розслаблення і розчіплювання (release) фасцій м’язів. Фасція (fascia) - це оболонка зі сполучної тканини, що покриває судини, нерви і внутрішні органи. У нашому випадку мова йде про фасції, що покривають м’язи (mio). При склеюванні фасцій (втрати еластичності), м’язи не можуть вільно ковзати відносно один одного, що призводить до больових відчуттів й інших проблем. Масаж допомагає роз’єднати фасції і підвищити еластичність, позбутися спазмів і затисків, а також домогтися розслаблення глибоких м’язів.

  Що таке МФР вправи

  Техніка виконання міофасціального релізу передбачає прокатування уздовж поверхні м’язу спеціального аплікатора з одночасним тиском на фасції і м’язові волокна. Таким чином можна впливати на будь-які групи м’язів. Залежно від точки прикладання масажу, MFR-тренування може проводитися з використанням аплікаторів різного виду:

  • фоам-ролерів, що представляють собою циліндри з пінистого матеріалу з гладкою поверхнею - такий інвентар підійде для новачків у міофасціальному фітнесі;
  • ролів з виступами різної ребристості й жорсткості - вони призначені для більш досвідчених користувачів;
  • здвоєних масажних м’ячів, які використовуються для масажування м’язів плечового пояса і спини по обидва боки хребта (замість них можна використовувати два м’ячика для «великого» тенісу);
  • ребристі й колючі м’ячі, які застосовуються для масажу невеликих по довжині м’язів - грушоподібної, малого грудного або м’язів стопи;
  • кульки-масажери з ручками, якими можна масажувати м’язи шиї, ніг і рук.

  Міофасціальне тренування може включати не тільки масаж аплікаторами, тиск на які здійснюється руками або під вагою власного тіла, а й міофасціальний стретчинг, що поєднує в собі вправи на розтяжку з одночасним масажем ролами або м’ячами.

  Займаючись міофасціальним тренінгом, потрібно дотримуватися певних правил, не перевищувати сили натискання на м’язи (рівень болю повинен бути не більше 7 балів за десятибальною системою) і не розкочувати сухожилля, зв’язки і область суглобів. Перш ніж займатися МФР-стретчингом самостійно, потрібно освоїти техніку його виконання під керівництвом інструктора.

  Що дає МФР-фітнес

  Тренування МФР потрібне для розслаблення м’язів в тригерних точках (осередках напруги, що провокують біль під час руху) за рахунок продавлювання і легкої розтяжки тканин. Міофасціальне розслаблення сприяє:

  • зняттю болю і зайвої напруги в м’язах;
  • запобіганню утворення щільної фіброзної тканини в місцях злипання фасцій, що збільшує рухливість м’язів;
  • поліпшенню кровообігу і лімфодренажу в тканинах, забезпечуючи їх харчування, постачанню м’язів киснем, а фасцій молекулами води, необхідними для підтримки еластичності і нормального ковзання;
  • зниженню стомлюваності і швидкому відновленню м’язів після тренувань і серйозних фізичних навантажень;
  • оптимізації функції м’язів, завдяки усуненню м’язового дисбалансу, коли здорові м’язи беруть на себе додаткове навантаження, підтримуючи ослаблу мускулатуру;
  • збільшення рухливості й гнучкості суглобів.

  Освоїти техніку міофасціального релізу в Києві допоможуть досвідчені тренери фітнес-центру «5 елемент». Щоб записатися на групові заняття по МФР - замовте абонемент на нашому сайті в розділі «Клубні карти»!

  Отримати консультацію
  • Фото Міофасціальний реліз — фітнес-клуб 5 елемент
  • Фото Міофасціальний реліз — фітнес-клуб 5 елемент
  • Фото Міофасціальний реліз — фітнес-клуб 5 елемент

  Часті питання про Міофасціальний реліз

  5️⃣ Міофасціальний реліз — чому в клубі«5 Елемент»

  Міофасціальний реліз в клубі «5 Елемент» - це відпочинок і турбота про своє тіло. У нас ви зможете відпочити і приділити час собі.

  ⭐️ Міофасціальний реліз — замовити абонемент

  Міофасціальний реліз — замовити абонемент на відвідування фітнес клубу «5 Елемент» Ви можете на сайті в розділі меню "Клубні картки".

  🎫 Міофасціальний реліз — сервіс на вищому рівні гарантований!

  Міофасціальний реліз — відвідайте і переконайтеся в кращому сервісі в місті.

  📌 Міофасціальний реліз — новини клубу «5 Елемент»

  Ознайомитися з усіма новинами клубу Ви можете на сайті в розділі "Новини".
  4.45 (5)
  Прокоментуйте першим

  Залишити коментар


  RU UA EN