044 495-95-55

Користь плавання: що дають заняття плаванням у басейні

Плавання не просто так вважається одним з найпопулярніших видів фітнесу. Варто подивитися на стрункі фігури плавців, щоб зрозуміти таку любов до цього спорту. У результаті регулярних занять не тільки щезнуть зайві сантиметри, а й поліпшиться рельєф тіла, підтягнеться шкіра, підвищиться витривалість, об‘єм легенів. Ми розповімо, яка користь від басейну, і, впевнені, вам захочеться відшукати в шафі улюблений купальник і відправитися в басейн клубу «5 елемент»!

Для здоров’я

Користь від занять плаванням в їх легкості і ефективності. За рахунок того, що у воді людське тіло втрачає вагу в прямому сенсі, плавання ідеальний варіант для людей із зайвою вагою, артритом і проблемами з хребтом. У той час як інші види спорту змушують докладати колосальних зусиль, що для людей далеких від спорту може бути справжнім випробуванням, заняття в басейні не надають такого навантаження.

У воді людина відчуває тільки 10% свого тіла, тобто ми практично літаємо. Таким чином, користь від басейну проявляється без зайвих зусиль і навантажень на спину і скелет в цілому.

Якщо говорити про те, що дає плавання в басейні, то, в першу чергу, варто сказати про м’язовий тонус. Під час плавання працюють усі групи м’язів, при цьому крепатура після занять буде мінімальною. У результаті підвищується активність м’язів, поліпшується витривалість і працездатність, загальний фізичний стан.

Під час звичайного бігу на заваді стає тільки повітря, а ось щільність води в 12 разів більше. Саме тому навантаження на м’язи зростає, а тому є ефективнішим.

Особлива користь від занять плаванням для жінок з менопаузою. Ці процеси згубно позначаються на кістках, які стають більш крихкими, а заняття в басейні допомагають їх зміцнити.

Крім того, корисний басейн для здоров’я серця. Саме цей м’яз працює найактивніше під час плавання, зміцнюється серцево-судинна система, з часом можна повністю позбутися від проблем з тиском і кровообігом.

Володіючи правильною технікою плавання, ви досягаєте оптимального ефекту розтягування тіла, а це чудово зміцнює зв’язки і кріплення м’язів. Розтягування - це індикатор заповнювання міжхребцевої рідини, що перешкоджає появі міжхребцевих гриж. Заняття в басейні роблять ваш хребет гнучким і здоровим амортизатором.

Проти стресу і для мозку

Водні процедури допомагають позбутися стресу, нормалізувати сон і поліпшити настрій. Плавання, користь для здоров’я якого доведена вченими, стимулює вироблення ендорфінів. Це один з гормонів щастя, завдяки якому активуються процеси нейрогенезису, нейтралізуються наслідки стресу, а людина відчуває приємне розслаблення, як після занять йогою.

Прощавай, холестерин

У людському організмі присутній «хороший» і «поганий» холестерин, чим гармонічніший їх баланс, тим краще людина себе почуває. Підтримувати цей баланс допомагає фізична активність, у тому числі – водні процедури. Басейн добре підходить для здоров’я людей, що зазнають проблеми з холестерином.

Проти Астми

На відміну від інших видів активності, плавання відмінно підійде для людей з астмою. По-перше, в басейні підвищена вологість. Вологим повітрям простіше дихати тим, у кого таке захворювання. Регулярне відвідування басейну допомагає боротися з нападами астми, а тим, хто такою проблемою не страждає, плавання допоможе збільшити об‘єм легенів і навчитися правильно дихати.

Складно уявити, що можна «неправильно» дихати, але більшість людей якраз так і дихають. Плавання в басейні допоможе налагодити дихальні процеси, що забезпечить достатній рівень насичення киснем усіх тканин організму, а це знизить частоту виникнення головного болю і підвищить імунітет.

Користь для схуднення

Корисність басейну безцінна для тих, хто бореться із зайвою вагою. Це один з найбільш ефективних видів фізичної активності, завдяки енерговитратності водні заняття добре підходять для схуднення.

Десятихвилинне заняття брасом допомагає позбутися 60 калорій, на спині - 80, фрістайл - 100, а батерфляй - 150. Користь плавання позначається як на фігурі, так і на здоров’ї. Легкої води

4.57 (7)

Залишити коментар


RU UA EN
Відгуки