044 495-95-55

Як скласти програму тренувань: розробка плану тренувань

Принцип складання програми тренувань залежить від кінцевої мети, до якої ви прагнете. Для чоловіків це найчастіше накачати м’язи, а для жінок - скинути зайву вагу або додати підтягнутості. Залежно від цього відрізняється складання програми тренувань, але це не головний критерій.

Для новачка, який раніше не займався фітнесом або займався час від часу, у першу, чергу важливо навчитися правильно виконувати вправи, адже від цього залежить результат. Якщо ви будете присідати по 100 разів за три підходи, але робити це неправильно, то не отримаєте нічого, крім марної крепатури. Тому розробка програми тренувань питання досить індивідуальне.

Для новачків

Думаєте над тим, як скласти собі план тренувань? Почніть з комплексного заняття. Підберіть 8-10 вправ на різні групи м’язів, важливо, щоб в процесі було задіяно все тіло, а заняття починалося з розігріву - простої зарядки.

Не намагайтеся з перших днів виконувати олімпійську норму, зараз для вас головне - підняти власну витривалість і підготувати м’язи до навантажень. Нехай це буде невелика вага обтяжень, проте вправи будуть якісними. Не робіть більше, ніж можете, не примушуйте себе. Через якийсь час регулярних навантажень тіло звикне і ви зможете більше.

Якщо не знаєте, як правильно скласти програму тренувань, краще займайтеся з персональним тренером.

Для схуднення

Легко уявити, як розробити програму тренувань з тренажерному залі, але не так легко це здійснити. Важливо не перестаратися і не перенавантажувати своє тіло, адже сильна крепатура запросто може відбити будь-яке бажання займатися, а нам цього не потрібно.

Якщо збираєтеся займатися на тренажерах, проаналізуйте, які в вашому залі є в наявності і які з них вам підходять. Щоб позбавитися від зайвої ваги, потрібно скласти план тренувань у тренажерному залі, який буде базуватися на поєднанні кардіо та силових тренувань.

Вибирайте бігові доріжки, велотренажери, орбітреки й інші схожі апарати. Ваше завдання - змусити себе рухатися, активно і правильно. Перед тим, як скласти програму тренувань, краще порадитися з лікарем – різке збільшення фізичного навантаження не кожен витримає. Дослухайтеся до свого організму. Він підкаже, коли потрібно зупинитися, але не переплутайте ці сигнали з лінню!

Як скласти програму тренувань

Якщо хочете зрозуміти, як правильно скласти програму тренувань, визначитеся з типом занять. У варіанті з самостійними тренуваннями без сторонніх пристосувань, так само важливо балансувати між групами м’язів - працюйте з усім тілом.

Як не розчаруватися в спорті

Пам’ятайте, що ви прийшли в зал для того, щоб зробити себе краще і здоровіше, а тому забудьте про соромязливість і комплекси. Кожен, навіть самий накачаний хлопець або струнка дівчина, колись заходили сюди вперше і відчували себе так само невпевнено. Тому зосередьтеся на тому, чого хочете досягти, і йдіть до мети! Головне - не перестаратися і не заганяти себе, додавайте навантаження поступово, давайте собі відпочинок і тоді обов’язково досягнете мети.

4.75 (4)
Прокоментуйте першим

Залишити коментар


RU UA EN
Відгуки