044 495-95-55

Заняття гімнастикою ушу

Однією з найбільш ефективних і багатогранних систем бойових мистецтв у світі вважається ушу. Це - узагальнююча назва китайських єдиноборств, заснованих на удосконаленні тіла і духу, а також гімнастики, що включає фізичні навантаження і дихальні вправи. Інша назва цієї системи - кунг-фу. При цьому за європейською традицією прийнято позначати терміном «ушу» гімнастичний комплекс, а «кунг-фу» - бойові єдиноборства. Основною метою гімнастики ушу є розвиток гнучкості, спритності та витривалості, для розвитку концентрації, координації рухів і швидкості реакції. Для занять такими вправами практично немає протипоказань, вони доступні людям будь-якої статі, віку, комплекції і рівня фізичної підготовки.

Заняття ушу: особливості і користь для здоров’я

Існує широке різноманіття шкіл і стилів ушу, заняття якими призначені для людей різного віку. Спільними особливостями для них є:

 • поступовість і поміркованість в навантаженні;
 • плавність і м’якість рухів, незважаючи на те, що багато з яких імітують бойові прийоми;
 • контроль власних відчуттів і вибір найбільш комфортних;
 • оволодіння правильним диханням з вдохом і видихом тільки через ніс, а також включенням у дихальний процес діафрагми;
 • регулярна основа - не менше двох занять на тиждень.

Починати освоювати комплекс вправ необхідно з вивчення базових стійок і простих динамічних рухів на розтяжку, розвитку гнучкості. Основні стійки в гімнастиці ушу:

бінбу, передбачає прямий корпус і зведені разом ноги з рівномірним розподілом ваги на кожну з них;

мабу - стійка, при якій стопи злегка розведені нарізно і розташовуються паралельно, при цьому потрібно присісти, зберігаючи пряму поставу і злегка розведені коліна. Стегна повинні прийняти положення паралельно поверхні підлоги;

гунбу, що передбачає глибокий випад однією ногою вперед таким чином, щоб ступні обох ніг знаходилися на одній лінії;

сюйбу - щоб прийняти цю стійку, необхідно зайняти вихідне положення, розставивши ширше ноги, і злегка присісти на одну з них. Таку позу потрібно зафіксувати на час від 1-2 до 10 хвилин.

Після освоєння базових стійок приступають до розучування вправ, які представляють собою плавні переходи з однієї пози в іншу.

Регулярні заняття ушу зміцнюють здоров’я, сприяючи:

 • поліпшенню стану серцево-судинної системи і органів дихання;
 • зміцненню м’язів, сухожиль і суглобів;
 • формування постави і розвитку опорно-рухового апарату;
 • зниження ваги, оскільки при виконанні вправ витрачається велика кількість енергії;
 • зняттю м’язового і емоційної напруги.
 • Крім того, навчання ушу вимагає запам’ятовування послідовності рухів, що розвиває пам’ять і просторове мислення.

Гімнастика ушу для початківців у києві в фітнес-клубі «5 елемент»

Клуб «5 елемент» в Києві - найбільший в Україні центр сімейного здоров’я, куди ви можете приходити разом зі своїми дітьми. Уроки ушу у нас проводяться для дітей, починаючи з 4 річного віку, досвідченими професійними інструкторами. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина виросла фізично міцною і здоровою людиною, розвинувши в собі витривалість, гнучкість, дисциплінованість, врівноваженість і інші корисні якості - приводьте її в секцію ушу нашого фітнес-клубу!

Щоб мати можливість відвідувати заняття ушу для початківців і професіоналів - купуйте річну клубну картку: вам стануть доступні безліч послуг, які пропонуються членам нашого елітного клубу!

4.35 (4)
Прокоментуйте першим

Залишити коментар


RU UA EN
Відгуки